Cztery pory roku w Międzybrodziu Bialskim

Międzybrodzie Bialskie to rozległa osada wypoczynkow, znajdująca się w sąsiedztwie Beskidu Małego i jeziora Międzybrodzkiego. Z doliny potoku Ponikiewka rozpościera się z niej niesamowity widok na szczyty Rogacza, Czupla, Hrobaczej Łąki oraz Żaru. Noclegi w Międzybrodziu Bialskim [https://meteor-turystyka.pl/] to wygodna propozycja dla podróżników ceniących sobie przyrodę. Śląsk w tym miejscu, zapewnia nam możliwość obcowania z naturą niemal na każdym kroku.

Lato

Sezon wakacyjny przysparza nam okazji do swobodnego korzystania z tutejszych akwenów. Jezioro Międzybrodzkie [], dopływająca do niego Żarnówka, a także wcześniej wspomniana Ponikiew, dają duże możliwości uprawiania sportów wodnych. Szczególnie popularne są tu wszelkie żagle, a także kajaki. Organizowane są regularnie spływy, w których i my możemy wziąć udział. Tutejsze kąpieliska, to możliwość zażywania kąpieli, również tych słonecznych, wyprawy rowerkiem wodnym i wędkowania. Tak spędzony czas z pewnością będzie należał do udanych. To bardzo podobne atrakcje jakie mamy przyjemność spotkać na Solinie.

Zima

Śnieżne propozycje czekające na nas w Międzybrodziu Bialskim są niezwykle popularne. Opierają się na uprawianiu narciarstwa i snowboardu, dzięki tutejszym łagodnym stokom, które i tak podzielone są ze względu na poziom trudności tras. Nie brakuje też okazji do wybrania się na kulig czy tor saneczkowy. Wszystko to zapewnia rozrywkę i aktywny czas, spędzony wśród pięknych widoków.

Wiosna i Jesień

Kurort warto odwiedzić o każdej porze roku. Skłania do tego wyjątkowa oferta atrakcji, które dostosowane są do panujących warunków atmosferycznych. W jesienne i wiosenne dni, kiedy nie ma jeszcze śniegu, ale jest zbyt chłodno na kąpiele, warto wybrać się na zwiedzanie. Możemy tu poznać historię okolicy, dzięki wyjątkowym budowlom. Jedną z nich jest Kościół Św. Marii Magdaleny, który wybudowany został w roku 1862. Posiada on wewnątrz bardzo wartościowe malowidła, będące wizytówką stylu renesansu i baroku. W niedalekim Żywcu, mamy też okazję do podziwiania Zamku. XVI wieczna budowla dziś funkcjonuje jak muzeum regionalne, przedstawiające eksponaty rękodzieła tutejszych rzemieślników. W tym miejscu zbudowany został także Pałac Habsburgów. Obiekt malowniczo położony wśród zieleni parku do niedawna funkcjonował jako szkoła średnia. Międzybrodzie Bialskie to niesamowite widoki, ciekawe atrakcje i wartościowa historia, z których korzystać możemy podczas całego pobytu, bez względu na panującą obecnie porę roku.

One thought on “Cztery pory roku w Międzybrodziu Bialskim

  1. Te górskie tereny nie mają sobie równych, ale fajnie było też przeczytać o innych waszych wypadach w góry. 3majcie się i powodzenia podczas podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *