Jelenia Góra i wycieczka w góry

Jednym z piękniejszych miast znajdujących się na Dolnym Śląsku jest Jelenia Góra. Miasto to jest jednym z czterech największych aglomeracji zlokalizowanym na tym terenie. Posiada ono powierzchnię około stu dziewięciu tysięcy kilometrów kwadratowych. Najwyższy punkt w mieście położony jest na wysokości tysiąca czterystu szesnastu metrów nad poziomem morza, natomiast najniższy zlokalizowany jest na wysokości trzystu czterdziestu siedmiu metrów. Dzięki istnieniu wielu ciekawych zabytków, świetnie rozwiniętej lokalizacji, wielu ciekawym wydarzeniom kulturalnym oraz szerokim wachlarzu noclegów – Jelenia Góra co roku tłumnie odwiedzana jest przez wielu turystów.

 

Pragną oni wypocząć w tym pięknym mieście i jednocześnie poznać jego ciekawą historię. Urząd Miasta jest organizatorem tak zwanych ,,Weekendów z przewodnikiem”, podczas których w każdą sobotę i niedzielę miesiąca w okresie pomiędzy kwietniem a październikiem, turyści mają szansę odbyć darmowe wycieczki z wysoko wykwalifikowanymi przewodnikami, którzy przybliżają historię miasta oraz jego zabytków. Akcja ta cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Wycieczki te prowadzone są w języku polskim, języku niemieckim oraz języki angielskim. Inicjatywa wielojęzycznych przewodników została stworzona pod wpływem dużego zainteresowania obcokrajowców tym miastem. Miasto położone jest w bardzo ciekawym miejscu. Od zachodu możemy dostrzec otaczające miasto Góry Izerskie, a od części północnej leżą Góry Kaczawskie.

Góry Izerskie są częstym miejscem wypraw turystów. Przechodzi przez nie wiele ciekawych szlaków turystycznych. Na wyprawy te mogą spokojnie wybierać się osoby nawet o słabej kondycji fizycznej, ponieważ są to góry niezbyt wysokie i posiadają łagodne wzniesienia podobne jak w Poroninie. Góry Kaczawskie, które są częścią Sudetów również nie mogą pochwalić się dużymi wysokościami. Najwyższy szczyt o nazwie Skopiec, który cieszy się dużą popularnością ma zaledwie siedemset dwadzieścia cztery metry nad poziomem morza. Góry Kaczawskie rozciągają się na długości trzydziestu kilometrów. Bardzo częstym miejscem wypraw turystycznych są leżące w południowej części miasta Karkonosze, które są uważane za najwyższe pasmo należące do Sudetów. Są one wpisane na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Przemierzając te trasy możemy podziwiać piękne krajobrazy oraz delektować się świeżym powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *