Karwia – raj dla sportowców, a przede wszystkim biegaczy

Karwia i najbliższa okolica tej miejscowości należą do najczęściej odwiedzanych przez turystów obszarów nadmorskich w Polsce. Ogromna ilość atrakcji, piękna przyroda, wysokie klify, jakie możemy tu zaobserwować przy początku Mierzei Helskiej oraz niewątpliwie jedna z najlepiej rozwiniętych pod względem ilości dostępnych miejsc jak i standardu baza oferująca noclegi Karwi – to atuty tego miejsca. Karwia i wszystkie okoliczne tereny aż do Władysławowa, są typowo turystycznym miejscem, ale również trzeba zaznaczyć, że są wybierane ze względu na ciekawe tereny do uprawiania sportu. Największą atrakcją Karwi jest oczywiście plaża, jak to w każdej nadmorskiej miejscowości bywa. Jest czysta, szeroka i naprawdę bardzo przyjemnie się na niej odpoczywa, dostępne są kąpieliska strzeżone i to w tych miejscach warto jest się kąpać.

Od miasteczka oddzielają plażę wydmy i lasy sosnowe, w których biegnie wiele szlaków turystycznych i dróg wykorzystywanych przez biegaczy czy spacerowiczów do uprawiania sportu. Łącznie, na terenach Karwi i Jastrzębiej Góry, które ze sobą graniczą, jest wytyczonych ponad 30 km tras, na które składają się trzy – zielona, czerwona i czarna.

Pierwsza z nich jest raczej typowo spacerowa. Ma ona długość 5,5 kilometra i zapętla się. Druga trasa – czerwona również jest pętlą tylko znacznie dłuższą, bo ma prawie 11 kilometrów. Ostatnia trasa czarna jest zdecydowanie najdłuższa przeznaczona do treningów biegaczy długodystansowych i ma długość nieco ponad 16 kilometrów. Również jej trasa zamyka się w pętlę co jest bardzo wygodne, bo kończąc bieg możemy wrócić do początku drogi. Ostatnia trasa – czarna łączy się z trasami biegnącymi po Jastrzębiej Górze.

Dodatkową atrakcją jest obecność Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w tym miejscu, który obejmuje większą część północnej części Kaszub, fragment Zatoki Puckiej, Mierzeję Helską i trochę jeszcze innych terenów, obecność tego Nadmorskiego Parku Krajobrazowego gwarantuje piękne, zielone i przede wszystkim czyste tereny, na których odpoczynek podczas upalnych dni w formie oczywiście aktywnej takiej jak bieganie czy dłuższe spacery, będzie na prawdę przyjemny dzięki cieniowi zapewnionemu przez ogromną ilość drzew, po odpoczynku na plaży będzie to znakomity sposób na spędzenie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *