Koszalin – miejsca warte odwiedzenia

Koszalin to miasto na prawach powiatu, położone w północno-zachodniej części Polski. Jest to drugie, pod względem wielkości miasto województwa zachodniopomorskiego, a także największe miasto regionu środkowopomorskiego. Miasto jest najważniejszym ośrodkiem kulturalno-rozrywkowym regionu. Znajdują się w nim liczne ośrodki kulturalne, teatry, filharmonia, amfiteatr, muzea, a także kina, centra handlowe, kompleksy sportowe i parki wodne (Koszalin basen – info).

W Koszalinie znajduje się wiele zabytków, istniejących pomimo zniszczeń w wojnach i dużych pożarach, które nie oszczędzały miasta. W jednym z takich pożarów w osiemnastym wieku spłonął doszczętnie bardzo ważny zabytek, a mianowicie piękny, renesansowy Zamek Książąt Pomorskich, wybudowany jeszcze w szesnastym wieku. Koszalin jest historycznie bardzo ważną miejscowością dla dziejów Polski. Miasto było główną siedzibą książąt pomorskich i hrabiów magdeburskich, aż do wielkiego sztormu pod koniec XVII wieku, który sprawił, że port w Koszalinie całkowicie przestał być żeglowny. Miasto zaczęło się odradzać dopiero w XIX wieku. Rozwinął się przemysł, zaczęły się rozwijać kultura i rozrywka, aż do obecnego stanu, jakim dzisiaj może cieszyć się ta piękna miejscowość. Rozwinęła się tutaj także turystyka.

Obecnie zaplecze noclegowe (Koszalin noclegi – baza) jest na bardzo wysokim poziomie. W mieście znajduje się wiele hoteli, moteli i domów wypoczynkowych, oferujących noclegi zaspakajające potrzeby najbardziej wymagających gości. Rocznie w Koszalinie wypoczywa, zwiedza i bawi się bardzo wielu turystów z całej Polski, a także spoza jej granic. Poza polskimi turystami, miasto najchętniej odwiedzają nasi niemieccy sąsiedzi. Turyści przyjeżdżają w sezonie letnim, co pozwala im cieszyć się położonym nieopodal Bałtykiem. Koszalin to miejscowość zdecydowanie warta chociaż jednodniowej wizyty. Jest tutaj co robić i co zobaczyć – można wypocząć na plaży czy pozwiedzać miasto, w którym mieszczą się piękne kamienice i kościoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *