Zabytki znajdujące się w Dźwirzynie

Dźwirzyno to niewielka wypoczynkowa miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, do której każdego roku przybywa wielu turystów. Osoby, które pragną nie tylko wypocząć, ale również spędzić aktywnie czas na uprawianiu sportów czy zwiedzaniu zabytków, w Dźwirzynie nie powinny się nudzić.

Wybierając się do Dźwirzyna na wakacyjny wypoczynek, warto przed wyjazdem zorientować się, jak wygląda tutejsza baza noclegowa [więcej: strona Meteora]. Zdecydowana większość turystów rezerwuje noclegi już na kilka miesięcy przed planowanym przyjazdem, ponieważ znalezienie wolnego pokoju w środku sezonu jest praktycznie niemożliwe. Wprawdzie w miejscowości tej znajduje się wiele ośrodków, pensjonatów oraz prywatnych kwater, to jednak latem zainteresowanie jest tak duże, że konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Choć Dźwirzyno nie jest tak popularne, jak znajdujący się nieopodal Kołobrzeg, to obecnie wielu turystom zależy na ciszy oraz spokoju [tak jak w przypadku miejscowości Chłopy tutaj: strona kksm], dlatego też unikają najbardziej popularnych nadmorskich miejscowości.

Będąc już w Dźwirzynie, należy koniecznie wybrać się nad tutejszą plażę, jednak wolny czas warto również spędzić na zwiedzaniu, które z pewnością jest ciekawsze niż całogodzinne wylegiwanie się na piasku. Wydawać by się mogło, iż w Dźwirzynie nie znajdują się żadne zabytkowe budowle, które można by zobaczyć, jednak ta niewielka miejscowość kryje w sobie kilka bardzo interesujących budynków. Jeśli chodzi o wspomniane zabytki, to w Dźwirzynie zachowało się wiele domów z XIX wieku, które zostały wzniesione w tradycyjnym dla tego regionu stylu, który to do dzisiaj podziwiany jest przez wielu turystów, przyjeżdżających ze wszystkich stron Polski. Oprócz budynków mieszkalnych (warto tutaj zaznaczyć, iż w niektórych z nich znajduje się m.in. posterunek policji oraz punkt informacji turystycznej), wśród lokalnych zabytków można również zobaczyć kilka ośrodków wczasowych, a także sklep.

Pomimo tego, iż w Dźwirzynie nie można podziwiać zabytkowych kościołów czy też zamków, to jednak znajduje się w tej niewielkiej miejscowości kilka budowli, które warto zobaczyć. Osoby, które lubią oglądać takie obiekty, mogą również wybrać się do pobliskich miejscowości [skorzystaj: mapa google], ponieważ można w ten sposób spędzić bardzo ciekawie czas.

2 thoughts on “Zabytki znajdujące się w Dźwirzynie

  1. Dźwirzyna nie znałam od tej „zabytkowej” strony, więc fajnie będzie tam pojechać w tym roku (już mamy zarezerwowany nocleg) i popatrzeć na nie pod tym kątem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *