Motoryzacja

Jakim sposobem zacząć przygodę z tuningiem aut?

Posted by admin

Podniesienie mocy i właściwości jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych pasjonatów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a wyniki tej przeróbki będą dostrzegalne nie wyłącznie na wykresie z hamowni, jakkolwiek również podczas jazdy autem, jaki da użytkownikowi pionierskie możliwości.

Do jakiej mocy można zwiększyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podniesienia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są nadzwyczaj gigantyczne, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, należy liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec uszkodzeniu. By modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba spowodować aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli istnieją jakiekolwiek usterki, trzeba je wykreślić, po czym jeszcze raz sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy profesjonalista powinien dopiero dziś przejść do rzeczy i precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, aby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu bezustannie jest zanadto mała?

Jeśli użytkownikowi nie wystarcza podwyższenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne pomocnicze modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtedy możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż specjalista będzie mógł zwiększyć moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Wypada jednakże pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść także jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce o wiele zwiększyć jego moc, ma obowiązek liczyć się też z ponadprogramowymi kosztami wynikającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub również klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo chociażby w trakcie wyprzedzania, które to trzeba zrealizować jak najszybciej. Pobocznym atutem tej modyfikacji jest również szansę rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Related Post